Wszystko, co musisz wiedzieć od Xiaomi

Jest znana nie tylko w Chinach, ale i w ostatnim czasie również w Polsce. Oferuje produkty, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność, poprawność działania i atrakcyjną cenę. Mowa tu o marce Xiaomi, która w zaskakującym tempie zdobyła popularność i uznanie wśród Polaków. Jak się okazuje… – nie bez powodu!

Odrobina historii…

Xiaomi to chińska spółka prywatna, która ma swoją siedzibę w dzielnicy Haidian w Pekinie. Została założona 6 kwietnia 2010 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu oraz sprzedaży smartfonów, a także aplikacji i elektroniki użytkowej. Pierwszy smartfon, który pojawił się w ofercie tej marki to Mi1.

Jakie urządzenia oferuje Xiaomi?

Lista urządzeń proponowanych przez Xiaomi jest bardzo długa. Obejmuje między innymi: inteligentne opaski, tablety, kamery sportowe i telewizory. Ponadto pod tą samą marką tworzone są przystawki smart TV dla telewizorów, powerbanki, słuchawki, inteligentne buty i odzież. Xiaomi oferuje routery, głośniki przenośne, czajniki, pojazdy segway i hulajnogi. Na uwagę w ofercie Xiaomi zasługują również smartwatche, żarówki Yeelight, akcesoria do telefonów Xiaomi oraz oczyszczacze powietrza. Oferta produktów jak widać, jest bardzo szeroka. Marka może więc śmiało konkurować z pozostałymi firmami, które mają podobny asortyment.

Dobra jakość w dobrej cenie

Xiaomi oferuje urządzenia, które charakteryzują się dobrymi parametrami i przystępną ceną. Produkty te nie odstraszają również swoim wyglądem. W ostatnich latach zyskały ogromną popularność, co mało kogo już dziwi. Jeżeli więc ktoś jest ograniczony finansowo, a chce nabyć przykładowo dobry smartfon, który będzie mu służył praktycznie do wszystkiego, to w ofercie Xiaomi z pewnością znajdzie dla siebie idealne urządzenie. Marka ta proponuje elektronikę, która wiele traci ze względu na sam fakt, iż tworzona jest w Chinach. Z tego właśnie powodu niektórzy nie mogą się do niej przekonać. Na szczęście trend ten powoli ulega zmianie i coraz więcej osób pomimo różnych opinii i negatywnych odczuć decyduje się właśnie na ten wybór. I jest to całkiem rozsądny wybór, ponieważ nie ma najmniejszego sensu inwestować w wybrane urządzenia tylko dlatego, że są produktami wyjątkowo znanych firm i kojarzonych z wysoką jakością.

Gdzie aktualnie szukać produktów marki Xiaomi?

Dziś właściwie nie trzeba zbyt długo szukać urządzeń marki Xiaomi, a w szczególności smartfonów. Ich dostępność jest bardzo dobra. Wystarczy zajrzeć do Internetu. Duży wybór produktów ma oficjalny sklep Xiaomi. Równie atrakcyjnym wyborem chwalą się inne sklepy ze smartfonami i akcesoriami GSM, czy też pozostałe punkty internetowe i stacjonarne zajmujące się sprzedażą elektroniki. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej nazwę poszukiwanego produktu, aby po chwili uzyskać listę sklepów, w których można go dostać od ręki. Teraz nie trzeba rozglądać się za tym asortymentem w Chinach. Xiaomi ma swój oficjalny sklep także w Polsce. Działa online. Jednak czy ma też atrakcyjną ofertę cenową? To należałoby sprawdzić.