Od czego zależy skuteczność zamków antywłamaniowych?

Włamanie to coś czego boi się wiele osób, szczególnie tych posiadających więcej dóbr materialnych, czy też swoje firmy. Niestety nie jesteśmy wolni od takich zdarzeń, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie, którą zapewniają między innymi zamki antywłamaniowe.Są one dobrym rozwiązaniem naszych zmartwień związanych z możliwością kradzieży. Zapewniają wysoką miarę bezpieczeństwa odpowiedniego w każdych warunkach, zarówno w domu, mieszkaniu, jak i biurze, czy całej firmie.

Jak funkcjonują zamki antywłamaniowe?

Ich działanie opiera się głównie na odpowiednich wzmocnieniach. Są to elementy wpuszczane bezpośrednio w ścianę sąsiadującą z drzwiami, stąd też zamki takie nazywane są często wpuszczanymi. Wśród nich wyróżniamy zamki jednopunktowe, z jednym ryglem wchodzącym w ścianę (może być on okrągły, prostokątny, czy też obrotowy) oraz zamki wielopunktowe, które jak sama nazwa wskazuje posiadają więcej rygli. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że stopień ochrony jaką zapewniają zamki antywłamaniowe będzie więc zależeć od ilości rygli. Jest to prawdą, ale tylko po części, gdyż bezpieczeństwo i wytrzymałość takiego zamka będą zależały również od materiału, z jakiego jest on wyprodukowany, odpowiedniego wzmocnienia całego zamka, a nie tylko rygli oraz odpowiedniego zamontowania go w drzwiach. Wszystkie te czynniki wpływają na skuteczność danego zamka. Jeśli chodzi o sam montaż warto skorzystać z usług firmy, która nam taki zamek sprzedaje lub innego profesjonalisty. To prawda, że jeśli sami zamontujemy zamek antywłamaniowy, będzie to tańsze rozwiązanie, jednak jeśli nie zamontujemy go odpowiednio, może się to wiązać z obniżeniem stopnia jego ochrony i niezawodności.

Kiedy zastosować zamek na kod?

W celu większej ochrony, niejeden decyduje się na zastosowanie bardziej skomplikowanych metod ochrony, jaką jest na przykład zamek na kod, czyli taki, do którego otwarcia potrzebne jest wprowadzenie właściwego kodu. Czasami widać takie rozwiązanie w niektórych domach, raczej nie zdarza się w mieszkaniach. Najczęstszym środowiskiem, w którym jest używany są większe firmy i przedsiębiorstwa, które chcą zyskać jak największą miarę ochrony. W przypadku domów nie jest to aż tak popularne rozwiązanie, gdyż zamki antywłamaniowe gerda, czy cisa w swojej nawet najbardziej podstawowej formie zapewniają wystarczającą ochronę. Są to marki znane na całym świecie, więc na pewno można im spokojnie zaufać. Jednak jeśli chodzi o firmy faktycznie warto zabezpieczyć je z pomocą dodatkowych dostępnych opcji. Zamek szyfrowy może być jedną z nich, która prawdopodobnie skutecznie zniechęci potencjalnego złodzieja przed włamaniem się do firmy. A nawet jeśli go nie zniechęci, to najprawdopodobniej udaremni jego zamiar, gdyż sforsowanie takiego zamka nie należy do najłatwiejszych. Jeśli więc szukasz odpowiednich zamków antywłamaniowych Warszawa i inne większe miasta zapewnią ci w zasadzie nieograniczony wybór wielu opcji.