Na Zakynthos na wakacje – z biurem podróży czy na własną rękę?

Zakynthos jest wyspą oferującą niezwykłe widoki oraz wiele atrakcji. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na spędzenie wakacji w tym miejscu. Od kilku lat wyspa cieszy się bardzo dużą popularnością i turyści masowo przyjeżdżają na wczasy. Chociaż wyspa jest stosunkowo niewielka, to daje dużo możliwości, dlatego bez względu na to, czy lubimy spędzać czas aktywnie, czy odpoczywać na plaży, każdy znajdzie aktywność dla siebie. 

Zakynthos

Wyspa Zakynthos znajduje się w Grecji i jest jedną z najpopularniejszych wysp w kraju. To tutaj znajduje się słynna “Zatoka Wraku” i plaża, która stała się znakiem rozpoznawczym tego miejsca. To bez wątpienia jeden z obowiązkowych punktów, jeżeli decydujemy się przylecieć na wyspę na wakacje. Otóż, grecja zakynthos last minute to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które nie lubią organizować podróży na własną rękę, aczkolwiek chcą po prostu wypocząć w pięknym, ciepłym miejscu. Odwiedzając wyspę Zakynthos warto zobaczyć plażę Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie wodne będące jej symbolem. Tam zlokalizowane są ich miejsca lęgowe, można je poobserwować, ale również skorzystać z pięknej plaży oraz turkusowej wody w morzu. Plaże na wyspie są piękne i dobrze zagospodarowane, posiadają tawerny, bary, można wypożyczyć sobie sprzęt wodny i popływać na przykład kajakiem, czy jeździć na nartach wodnych.  Wyspa ma bardzo dużo punktów widokowych, z którym można podziwiać piękne wschody i zachody słońca. Decydując się na taki kierunek podróży, na pewno niesamowite krajobrazy zostaną na długo w naszej pamięci. Wśród plaż można znaleźć zarówno takie, które zazwyczaj są oblegane przez turystów, jednak jest też sporo miejsc dziewiczych, które są ustronne i spokojne, więc można tam odpocząć w ciszy. Na południowej części wyspy jest wiele plaż chronionych ze względu na żółwie Caretta caretta, które składają jaja w miękkim piasku, a po 8 tygodniach mały żółw wykluwa się z jaja. Jedne z najbardziej znanych plaż na wyspie to także Navajo, Shipwreck i zatoka Smuggler. Jeśli jesteśmy miłośnikami sportów wodnych, wówczas warto udać się na plażę w Tsilivi, Argassi i Alykanas, one są do takich aktywności idealne. Można tam nurkować, popularny jest także snorkeling. Przy jeziorze Keri jest dostępna szkoła nurkowania. 

Wycieczka zorganizowana czy na własną rękę?

Wiele osób wybierających się w podróż obecnie decyduje się na organizację wycieczki na własną rękę, niemniej jednak oferty wycieczek do Grecji np. Zakynthos last minute wcale nie są taką złą opcją, jak może się wydawać. Dlaczego? Po pierwsze w tym wypadku o nic nie musimy się martwić. Możemy spokojnie wypocząć nie martwiąc się na przykład, jaki hotel wybrać, gdzie wypożyczyć samochód, czy zjeść obiad. Oferty Zakynthos last minute zazwyczaj są sprzedawane w bardzo przystępnych cenach, tak więc z pewnością taka zorganizowana wycieczka wyjdzie taniej, niż jakbyśmy mieli wyjeżdżać na własną rękę. W cenie mamy w tym wypadku nie tylko noclegi, ale także jedzenie. Oczywiście jest też możliwość wykupienia poszczególnych wycieczek na miejscu. Wystarczy się spakować i można śmiało ruszać w drogę. To dobre rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi, na wyspie jest dużo kurortów, które są przystosowane tak, aby nasze pociechy miały dużo ciekawych rozrywek. Każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety, dlatego trzeba dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw. Wycieczka do Grecji na Zakynthos last minute może okazać się lepszą opcją, niż organizowanie od A do Z podróży samodzielnie. Dzięki temu bardzo często można oszczędzić nie tylko czas, ale i trochę pieniędzy.