Master Key – wszystko, co musisz wiedzieć o tym systemie

Zabezpieczenie Master Key już na stałe weszło do oferty firm dostarczających systemy bezpieczeństwa. Czym właściwie charakteryzuje się ten system? Do kogo jest on skierowany? W poniższym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące systemu Master Key. Zapoznaj się z nimi przed zakupem!

Co to jest system Master Key?

Jeszcze niedawno system ten nie był znany szerokiemu gronu odbiorców. Korzystały z niego przeważnie duże zakłady produkcyjne, magazyny oraz hotele. Oferta producentów skierowana była wyłącznie do najbogatszych, ponieważ sama cena była bardzo wysoka. W ostatnich latach Master Key stały się dużo bardziej przystępny cenowo, dlatego coraz częściej możemy go spotkać w domach jednorodzinnych lub budynkach wielorodzinnych. Czy jednak jest sam system?

To nic innego, jak specjalny system łączące technologie i konstrukcje, w którym za pomocą jednego klucza możemy mieć dostęp do wielu zamków. Wymiana zamków, pęków, a także kluczy pozwala pozbyć się całego ich pęku i zastąpić tylko jednym. Pozwala on na wejście do wielu pomieszczeń, zgodnie z zajmowanym stanowiskiem, czy też poziomem dostępu.

Gdzie można użyć systemu Master Key?

Zastąpienie całego pęku kluczy tylko jednym egzemplarzem jest bardzo kuszącą wizją, z której coraz chętniej korzystają właściciele oraz zarządcy domów wielorodzinnych. Jednym kluczem, właściciel może otworzyć swoje mieszkanie, ale również uzyskać dostęp do pomieszczeń wspólnych – garaż, śmietnik, piwnica.

Master Key jest od dawno wykorzystywany w dużych firmach produkcyjnych, na których znajdują się setki różnych drzwi, które z wielu powodów nie mogą być cały czas otwarte. System jednego klucza pozwala dostosować hierarchię w firmie do poziomu dostępu, który oferuje każdemu pracownikowi. Przykładowo klucz dyrektora otworzy wszystkie drzwi w obiekcie, a na przykład klucz kierownika produkcji, tylko te drzwi, które są mu niezbędne podczas wykonywanych obowiązków.

Zalety Master Key

Master Key to przede wszystkim wygoda i ekonomiczność. Problematyczny pęk kluczy zostaje zastąpiony jednym, którego posiadanie uprawnia do otwarcia dziesiątek drzwi. Bez trudu można przy tym hierarchizować poziomy dostępu Właściciele i zarządcy budynków mogą mieć klucz z dostępem do wszystkich pomieszczeń w budynku, natomiast pracownicy, czy też mieszkańcy jedynie do wybranych.

Rozwiązanie to zapewnia również większą kontrolę, a przez to podnosi poziom bezpieczeństwa danego obiektu. Zintegrowany system Master Key uniemożliwia samodzielne dorabianie kluczy, a przede wszystkim ogranicza swobodę przemieszczenia się ludzi po danym obiekcie. Nie posiadając odpowiedniego klucz, dostęp do wielu miejsc może być ograniczony.

Jeden system dla wielu odbiorców

System Master Key tworzony jest z myślą o wielu grupach docelowych. Swoje zastosowanie znajdzie on przede wszystkim w dużych halach produkcyjnych, czy też magazynowych, ale również w obiektach użyteczności publicznej lub szpitalach. Możliwość zhierarchizowania poziomów dostępu pozwala uzyskać większe bezpieczeństwo, a jednocześnie ograniczyć liczbę posiadanych kluczy.

Rozwiązaniem tym powinni zainteresować się także właściciele, dozorcy i zarządcy różnego rodzaju obiektów. Z pomocą Master Key mogą oni otwierać większą liczbę pomieszczeń przy użyciu tylko jednego klucza. System ten pozwala również nadawać mieszkańcom różne rodzaje poziomów dostępu, co również im ogranicza liczbę posiadanych kluczy.