Master Key – dlaczego tak ważne jest elektroniczne korzystanie z zamków?

Elektroniczne korzystanie z zamków jest dziś niezwykle ważne, ponieważ tradycyjne stosowanie kluczy stopniowo przechodzi już do lamusa. Najwięcej trudności w przyzwyczajeniu się do stosowania elektronicznych systemów zamknięć mają przedstawiciele pokolenia 50 plus. Producenci nowoczesnych zamków elektronicznych doskonale zdają sobie z tego sprawę i usilnie pracują nad tym, aby interfejsy stosowane w nowoczesnych zamkach były dla starszych pokoleń jeszcze bardziej czytelne. Ostatecznie można jeszcze zdecydować się na zamek zasilany kartą. W ten oto sposób do panelu dotykowego zbliżamy kartę, po czym drzwi otwierają się same. Klucze do wszelkiego rodzaju drzwi powoli, a konsekwentnie stają się przeżytkiem. Nie cofniemy już tego procederu, ponieważ za daleko zaszły w ostatnich latach rozbudowane procesy technologiczne. Z pewnością nie trzeba się niczego obawiać, bo technologia master key nikomu nie wyrządza krzywdy. Wymaga jedynie od nas dostosowania się do znajomości systemu na określonym poziomie wiedzy. 

Master key –  system przyszłości 

Dom szczęśliwy to dom bezpieczny. Nie da się zaprzeczyć. Bezpieczeństwo budujemy wokół siebie sami, a także za pomocą stosowania możliwie jak najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Można stwierdzić, że technologia master key jest pewnego rodzaju pochodną wszystkich wynalazków technicznych z lat dziewięćdziesiątych, gdy ekspansji na rynku sprzętów dokonywały coraz mniejsze telefony komórkowe i liczne urządzenia przenośne. Tak silne przemiany w kwestii stosowania urządzeń mobilnych i aparatów zarządzających organizacją przestrzeni zawdzięczać możemy technologom z Chin oraz Japonii, czyli z krajów, gdzie przemysł i technika zawsze rozwijały się najszybciej. Ogólna dostępność rozwiązań informatycznych dla domowych i pracowniczych przestrzeni sprawiła, że te urządzenia z dnia na dzień stały się bardzo tanie. Dziś każdy z nas będzie mógł zainstalować we własnym domu system antywłamaniowy, a także elektroniczny zamek do otwierania drzwi – formy bliźniaczo podobne do rozwiązań stosowanych w filmach fantastycznych przed dwudziestoma kilkoma laty. Każda fantazja konstruktora, choćby była tylko naiwnym prototypem, z czasem zawsze podążą do stworzenia formy realnej i przydatnej dla ogółu. 

Master key – klucze schowaj do torby

Zamki master key cechuje unikalna budowa i łatwość w adaptowaniu się do najbardziej skomplikowanych warunków. Nie ma takich drzwi, do których nie można by było zamontować nowoczesnego zamka. W szczególnych sytuacjach, dla zapewnienia konkretnej ochrony i dodatkowego jej wzmocnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednej formie drzwiowej zastosować kilka podobnych zamków elektronicznych. Dodatkowo mogą one być wspierane ręcznym zamknięciem w postaci zatrzasków lub twardych łańcuchów. Technologia automatyczna nie wyklucza stosowania wsparcia analogowego i prostego w swojej konstrukcji. Modele zabezpieczeń są zresztą bardzo różne i każdy klient wybiera je bardzo indywidualnie. Liczne katalogi w sieci pozwalają na dogłębne przyjrzenie się propozycjom producenta.