Jak oczyścić jelita z toksyn?

W ostatnim czasie bardzo dużo pisze się o oczyszczaniu organizm z toksyn, świadomość społeczeństwa na ten temat wzrasta, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z różnego rodzaju terapii oczyszczających. Gdy w naszych jelitach zalegają toksyczne substancje gnijące, kamienie kałowe to nie tylko czujemy się źle, ale co gorsza może to doprowadzić do wielu poważnych chorób. Wzdęcia, bóle brzucha, nadwaga, zgaga, otyłość – w tym wypadku zabieg hydrocolonoterapii może okazać się pomocny.

Czym jest hydrocolonoterapia?

Hydrocolonoterapia to zabieg mający na celu poprawę zdrowia i jakości życia. To nic innego jak głębokie płukanie jelita grubego, które ma na celu usunięcie złogów jelitowych. Chociaż bardzo często taki zabieg jest uważany za wstydliwy, to jest bezbolesny i można przeprowadzić go w zacisznym gabinecie. Na czym polega hydrocolonoterapia? Do odbytu zostaje wprowadzona plastikowa rurka, do której podłączone są dwa wężyki, jeden ma za zadanie doprowadzać wodę, drugi odprowadzać wypłukaną treść jelitową. Rurki są podłączone do specjalnego urządzenia, które jest połączone z kanalizacją, dzięki temu podczas zabiegu nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne zapachy. Zabieg jest bezpieczny, naturalny, daje bardzo dobre efekty.

Dla kogo taki zabieg?

Zabiegowi  hydrocolonoterapii mogą poddać się osoby, które uskarżają się na takie dolegliwości, jak zaparcia, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha, otyłość, nadwaga. Za pomocą zabiegu można skutecznie i szybko oczyścić jelita ze złogów, dzięki temu organizm pracuje dużo lepiej. Oczyszczanie jelita grubego to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod wymiatania z organizmu toksyn. Dzięki temu można odczuć ulgę, większy komfort oraz wyeliminować bóle brzucha raz na zawsze. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania również w przypadku otyłości brzusznej, bo można nieco zmniejszyć problem. Dzięki temu jelita są zdrowsze i wzmocnione. Oczywiście nie  każdy może poddawać się hydrocolonoterapii, dlatego ważne jest to, aby skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad na temat przebytych chorób i dolegliwości. 

Gdzie można wykonać taki zabieg?

Warto decydować się na skorzystanie z gabinetów medycyny naturalnej, które mają dobre opinie i duże doświadczenie. Dzięki temu można mieć pewność, że oczyszczanie jelita grubego będzie prowadzone przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do hydrokolonoterapii. Przed podjęciem współpracy z wybranym specjalistą, warto sprawdzić opinie o wybranej placówce w sieci. W przypadku gabinetów medycyny naturalnej, koniecznie dowiedzmy się, jakie kompetencje mają osoby, które w nich pracują, to najistotniejsza kwestia.