Jak dobrze zaplanować ułożenie mebli do łazienki na wymiar w Warszawie?

Jeżeli uda się nam dobrze dobrać meble łazienkowe, będą one tworzyć niepowtarzalny klimat i styl pomieszczenia, a dodatkowo sprawią, że nawet przy niewielkim metrażu, łazienka będzie funkcjonalna. Całą aranżacje trzeba przemyśleć, a wszelkie meble do łazienki wybrać tak, aby pasowały do całości. Jak zatem zaprojektować swoją własną łazienkę i na jakie zdecydować się meble?

Jeżeli potrzebne są nam meble do łazienki na wymiar Warszawa z pewnością jest tym miastem, gdzie nie będzie problemu, aby odnaleźć interesujące oferty takich produktów. Zanim jednak postanowimy rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu firmy, warto dowiedzieć się jak podejść do tego zagadnienia, aby nasze meble łazienkowe tworzyły idealną kompozycję z całym pomieszczeniem.

Szafki do łazienki w zestawie

Jeżeli posiadamy łazienkę o sporych gabarytach, gdzie musimy pomieścić sporo akcesoriów, najlepiej zamówić komplet mebli na wymiar, które będą się składać z szafki podumywalkowej, wysokiej (słupka), oraz wiszącej. Tak naprawdę, projektując łazienkę mamy wiele możliwości, warto postawić na długi blat do łazienki pod umywalkę, szafki można rozłożyć symetrycznie, bądź też w wypadku tych wiszących, rozmieścić je niesymetrycznie.

Szafki łazienkowe mają stać się dla nas pozytywnym zaskoczeniem oraz dopływem funkcjonalności i elegancji. Jako, że są to elementy, które przyciągają wzrok, najlepiej zdecydować się na coś oryginalnego.

Szafki do łazienki na wymiar – pomysły na projekt

Kiedy nasze mieszkanie jest raczej niskie, nie warto decydować się na szafki wiszące. Lepiej spróbować wysilić się na coś oryginalnego – np. na samym środku umywalka oraz lustro, po bokach zaś dwie identyczne szafki. Takie rozwiązanie sprawi, że uzyskamy wrażenie porządku i harmonii. Sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach dla par.

Szafki do łazienki w jednym stylu, aczkolwiek innym kolorze, to dość prosty, ale jednocześnie też ciekawy pomysł. Z pewnością sprawdzi się połączenie czerni i bieli. Kiedy zawiesimy kilka takich samych szafek, będziemy mieli o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Co więcej, w każdym momencie jest szansa, aby doinstalować do nich kolejny moduł.

Aby w sprytny sposób wykorzystać wolną przestrzeń, która znajduje się nad umywalką, rekomenduje się montaż płytkiej szafki, która posiada lustrzany front. Obecnie, bardzo modne są meble z połyskiem, a dodatkowo stanowią one doskonałe rozwiązane dla wszystkich małych łazienek. Kiedy pragniemy zaoszczędzić nieco miejsca w swojej łazience, warto postawić na wąski zestaw mebli, które jednak posiadają bardzo głębokie szuflady.

Szafki łazienkowe i wszystkie inne meble na wymiar, powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wszystkie drzwiczki, powinny się lekko otwierać i zamykać, posiadać mocne zawiasy i poręczne uchwyty. To samo dotyczy szuflad. Kiedy szafki łazienkowe posiadają dużą ilość półek i przegródek, wszyscy jej użytkownicy będą mogli zmieścić w niej swoje kosmetyki i inne akcesoria. Zadbajmy o to, aby półki szafek do łazienki, nie były ani za wąski, ani też za płytkie. Co więcej, odległości miedzy nimi, muszą być odpowiednie dla wielkości wszystkich naszych kosmetyków, które posiadamy. Warto zastanowić się nad szafką, która posiada specjalną przegródkę na suszarkę, maszynkę do golenia, pasty do zębów i szczoteczki, zapasowe mydła itd. Pamiętajmy jednak, aby wewnątrz niej przechowywać jedynie suche rzeczy.