Gdzie najczęściej wykonujemy mocowanie szkła?

Mocowanie szkła do ściany to element współczesnego wystroju wnętrza. Staje się nieodzownym elementem wystroju wnętrz. Indywidualność, którą zyskuje wnętrze, charakterystyczny wygląd, spersonalizowany pod kątem naszych oczekiwań oraz gustu, czynią ze szkła mocowanego do ściany integralną część wystroju kuchni. Jest to powierzchnia łatwa do czyszczenia, a także pełni funkcję ochronną. Staje się dopełnieniem dla drewnianego blatu i świetnie z nim współgra.

Mocowanie szkła do balustrad – przeszklone balustrady mogą przywodzić na myśl budynku użytki publicznego, jednak jest to skojarzenie nieadekwatne do realiów współczesnego wystroju wnętrz. Coraz częściej szkło montowane do balustrad staje się elementem wykończenia, z którego korzystają projektanci mieszkań. Lekkość szkła, jego przejrzystość, nadają miejscu większej swobody oraz przestrzenności.

Natomiast ukazując mocowanie szkła do metalu przez przeźroczystość szkła ukazuje się, że jest ono stosowane jako element dzielący przestrzeń w pomieszczeniu. Dzięki swoim właściwościom, szkło nie odcina dopływu świata. Stąd tak chętne zastosowanie tego materiału m.in. w ścianach łazienek, w których dodatkową popularność zyskują kabiny prysznicowe, montowane na metalowych listwach. Daje to możliwość tworzenia kabiny prysznicowej o indywidualnym wymiarze, dopasowanym również do miejsca, jak i gustów oraz potrzeb.

Mocowanie szkła do frontów. Przede wszystkim w przypadku mebli kuchennych oraz nadruków na tafli, szkło zyskuje popularność. Jako element przyklejony do frontu mebli, bądź samodzielny front. Świeży desing, wielobarwność, bądź monochromatyczne zastosowanie tego materiału umożliwiają zespolenie poszczególnych elementów wnętrza w spójną całość. Również komody oraz regały nie mogłyby obejść się bez przeszklenia we frontach. Ciężko wyobrazić sobie te meble z pełnymi frontami, bądź pozbawione szkła.

Również jadalnie są miejscem, w którym piękno mocowania szkła do drewna, zostaje w pełni ukazane. Przeszklone blaty, bądź tafle szkła stają się nie tylko ozdobą ale i ułatwieniem podczas porządków. Niejednokrotnie wystarczy tylko spryskiwacz do szyb, by pozbyć się plam, które dodatkowo są łatwe do zauważenia. Również ściany w łazienkach, coraz częściej zostają zagospodarowane przez szklane elementy, głównie dzięki połączeniu lakieru, który jest wypalany na wewnętrznej stronie tafli oraz głębi kolorów, jakie dzięki temu procesowi zostają uzyskane. Elegancja oraz styl, poczucie przestrzenności, duża ilość światła przemawiają za stosowaniem szkła jako jednego z głównych elementów współczesnej architektury, której powoli symbolem się staje.

Osobom, które myślą o swoim mieszkaniu, często zależy na jego charakterze, oryginalności. Zależy im na miejscu, które wyrazi ich osobowość, z którym będą czuć się silnie związani. Okazuje się, że szkło, dzięki szerokiemu zastosowaniu, może sprostać wszelkim trendom oraz wymaganiom, jakie stawia się współczesna architektura oraz oczekiwaniom, jakie zostały postawione przed architektami przez ich klientów. Możliwość tworzenia kolorowych nadruków, pomaga w zachowaniu spójność. Współczesna technologia, która stosuje wielowarstwowe szkła hartowane, sprzyja temu materiałowi. Jest wytrzymały na uderzenia, a jednocześnie ekskluzywny. Modny i ponadczasowy. Praktyczny i estetyczny. Brzmi trochę jakby był to materiał idealny do wystroju wnętrz, ale wystarczy spojrzeć na rosnącą liczbę jego zastosować.