Cennik rolet. Jakie rolety okienne są najtańsze, a jakie najdroższe?

Rolety okienne to szeroka gama materiałów do wyboru, które charakteryzują się zróżnicowanymi konstrukcjami. Właśnie dlatego przy zakupie rolet trzeba pamiętać o tym, że mogą one posiadać także zróżnicowane ceny.

Koszt zakupu rolet okiennych jest zależny od wielu czynników, dlatego też osoby zainteresowane tymi osłonami muszą pamiętać o tym, że wycena odbywa się wtedy indywidualnie. Które rolety są najtańsze? Za które trzeba będzie zapłacić znacznie wyższą cenę?

Najtańsze rolety okienne

Gdy chodzi o rolety warszawa cennik wskazuje, że najmniej trzeba będzie zapłacić za takie, które posiadają konstrukcję mini.

Mini roleta to rodzaj rolety zbudowanej z tkaniny, która nawijana jest na wał umieszczony w górnej części okna. Montaż tego typu osłon może odbywać się bezinwazyjnie, dlatego nie powodują one konieczności zniszczenia konstrukcji okna.

Takie rolety skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wzrokiem innych osób. Ich jedynym minusem jest brak osłony dla tkaniny, czyli specjalnej kasety. Wobec tego z czasem materiał rolety jest narażony na większe zabrudzenie.

Najdroższe rolety okienne

Jakie są natomiast najdroższe rolety okienne? W tym przypadku ceny są już zależne od zastosowanych materiałów, ponieważ to właśnie one dyktują najwyższe ceny.

Do tej kategorii zaliczają się między innymi:

  • rolety w kasetach
  • rolety dzień-noc
  • rolety rzymskie
  • rolety plisowane

Najwięcej trzeba będzie zapłacić za te rolety, które wyposażone są specjalne tkaniny blokujące przepływ światła oraz posiadające właściwości termiczne. Są one droższe od zwykłych materiałów roletowych. Także więcej będą kosztowały rolety z dekoracyjnymi wzorami.