22 112 00 00     biuro@electric-taxi.pl

 

E-mobility i walka ze smogiem

Pomóżmy Warszawie oddychać

SPALINOWY ALERT DLA WARSZAWY

Szanowni Państwo,

Sygnatariusze Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji (PPEM), zwracają się z propozycją rozważenia Państwa udziału w nagłośnieniu akcji „Pomóżmy Warszawie oddychać” stanowiącej pierwszy etap ogólnopolskiego projektu elektryfikacji motoryzacji realizowanego pod hasłem: „Pomóżmy miastom oddychać – SPALINOWY ALERT”.

Akcja ma na celu promocję użytkowania aut elektrycznych oraz ich zastosowania w miastach jako samochodu TAXI. Elektryczna taksówka przewożąca setki osób stanowi naturalną witrynę promującą elektryczną motoryzację i edukującą pasażera. Warszawskie elektryczne taksówki, które za sprawą PPEM już jeżdżą na ulicach stolicy, latem pojawią się w miastach Śląska i Krakowie.

Akcja ma też na celu edukację i uświadomienie społeczeństwu zagrożenia, które stanowią spaliny zwłaszcza w warunkach miejskich ze skali, którego powszechnie nie zdajemy sobie sprawy. Chcemy bawić, uczyć i zachęcać do racjonalnego użytkowania samochodu spalinowego promując jednocześnie w pełni ekologiczne auta elektryczne.

SPALINOWY ALERT i apel o zaangażowanie kierujemy do mediów, doceniających ekologię i dobry wizerunek przedsiębiorstw oraz ludzi szanujących środowisko, w którym przychodzi nam żyć i pracować.

Licząc na zainteresowanie, pozostaję z szacunkiem

Koordynator Projektu

Wojciech Czapla

Teazer PPEM poniżej

1 marca 2017 roku w Jabłonnie odbyła się uroczystość podpisania Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji (PPEM) połączona z przekazaniem pierwszej partii 20 taksówek elektrycznych stanowiących początek elektrycznej floty pracującej na terenie miasta Warszawy. Warszawskie Electric Taxi zamawiać można dzwoniąc pod numer 22 112 00 00. Kolejna partia 20 aut wyjedzie na ulice już maju. Do końca roku w Warszawie pracować będzie prawie dwieście posiadających napęd wyłącznie elektryczny taxi.

Warszawski model, przyjmują inne miasta. Trwają przygotowania do powołania Inteligentnej Śląskiej Strefy E-Mobile i uruchomienia pierwszej Eostrady Wrocław-Kraków (trasy którą mogą przemierzać auta elektryczne mając do dyspozycji stacje ładowania pojazdów). Wszystko wskazuje na to, że „Strefa” wystartuje 26-27 kwietnia a wtedy Electric Taxi pojawią się w śląskich miastach w sierpniu/wrześniu w ilości około 200. Kolejne miasta stoją w kolejce a akcja „Pomóżmy miastom oddychać” nabiera rozpędu.

 

Patronat nad tymi inicjatywami PPEM objął Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. J. Duszyński, który zadeklarował jednocześnie merytoryczny udział instytutów PAN dysponujących odpowiednim potencjałem w tym zakresie.

Partnerami sygnatariuszami Programu PPEM, poza koordynatorami Centrum Badawczym PAN KEZO (IMP PAN|) i ELECTRIC TAXI, są:

Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Warszawie, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie, Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych z siedzibą w Warszawie.

Modelowe wdrożenie floty elektrycznych pojazdów, monitorowane i poddane analizom w Centrum Badawczym PAN KEZO stanowi praktyczną podstawę dla rozwiązań w miastach zagrożonych nadmierną emisją CO2 i smogiem. Konkretna propozycja wdrażania jest entuzjastycznie przyjmowana przez samorządy.

Ewenementem jest fakt, iż Polski Program elektryfikacji Motoryzacji wspierają przedstawiciele wszystkich środowisk – światów: nauki, biznesu, polityki , organizacji społeczno-gospodarczych oraz pasjonaci szeroko rozumianego sektora e-mobile.

Trwa rekrutacja na kierowców w Krakowie i Katowicach!

Relacje TV z uroczystości w Jabłonnie 01.03.2017r.

Spalinowy Alert dla Warszawy!

Electric Taxi nominowane do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017

Zagłosuj na nas w Fleet Derby 2017!

Kolejne miasta skorzystają z systemu Electric Taxi!