Kupujesz nowe mieszkanie? – sprawdź dewelopera

Zakup mieszkania to zadanie niełatwe, nawet dla tych, którzy dobrze orientują się na rynku nieruchomości. Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego to dobre rozwiązanie, gdyż jest to nowe budownictwo, poza tym można urządzić wnętrze od A do Z wedle swoich potrzeb i oczekiwań. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania, aby mieć pewność, że dokonujemy dobrego wyboru?

Zakup mieszkania – od czego zacząć?

Decydując się na zakup nieruchomości warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, mieszkania mińsk mazowiecki mogą znacząco różnić się między sobą pod względem ceny, największy wpływ na to będzie miała oczywiście lokalizacja. Od tego, w jakim miejscu jest zlokalizowana nieruchomość tak naprawdę zależy bardzo wiele. Nie warto zatem podejmować takiej decyzji zbyt szybko i pod presją czasu. Jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania ze względu na dobrą cenę, praktyczny układ pomieszczeń czy ładną okolicę, po czasie może okazać się, że dojazdy mogą być bardzo męczące. Codzienne spędzanie w samochodzie 2 godzin na dłuższą metę może bardzo denerwować, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Po wyborze lokalizacji warto prześledzić i porównać poszczególne oferty mieszkań w Mińsku Mazowieckim, bo obecnie konkurencja na rynku nieruchomości jest duża. Tak, więc deweloperzy oferują niekiedy korzystne zniżki albo rabaty na przykład na komórki lokatorskie lub garaże. Ważna będzie także infrastruktura, upewnijmy się również czy w pobliżu nie będzie realizowana inwestycja, która utrudni nam codzienne użytkowanie mieszkania np. kolejny blok lub droga ekspresowa.

Jak sprawdzić dewelopera?

Przed decyzją o zakupie nieruchomości trzeba upewnić się, że deweloper którego wybraliśmy jest godny zaufania i wpłacalny. Zajrzyjmy do księgi wieczystej, gdzie dowiemy się, czy inwestor ma prawo do dysponowania gruntem, który nas interesuje. Ważne będzie także pozwolenie na budowę. Kolejnym krokiem będzie skontrolowanie czy firma deweloperska nie jest obecnie w stanie upadłości albo likwidacji, wówczas ciężko będzie nam odzyskać wpłacone pieniądze. Gdzie można znaleźć takie informacje? Najlepiej w Polskim Związku Firm Deweloperskich oraz Krajowym Rejestrze Sądowym.  Gdy firma budzi w nas niepokój, wówczas lepiej nie podejmować z nią współpracy, gdyż istnieje ryzyko, że możemy stracić swoje oszczędności. Pamiętajmy, aby przed przelewem pieniędzy zwrócić uwagę na rachunek bankowy, w końcu z rachunku powierniczego bank będzie przekazywał środki firmie deweloperskiej wraz z postępem prac budowlanych. W ten sposób firma nie będzie mogła zdefraudować naszych pieniędzy.

Zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości od dewelopera, warto dokładnie prześledzić jego działalność. Można zasięgnąć porady poprzednich klientów firmy deweloperskiej, aby upewnić się, że współpraca przebiegała bez żadnych problemów. Podczas odbioru mieszkania w Mińsku Mazowiecki należy sprawdzić takie kwestie jak metraż, nachylenie podłóg, suchość ścian, stan okien i drzwi, a także sprawność instalacji elektrycznej.